Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Chca mnie zgarnac w przerwie wakacyjnej POMOCY!!! :/

Temat postu: Chca mnie zgarnac w przerwie wakacyjnej POMOCY!!! :/
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 09:58 
Prosze o pomoc ,wojsko chce mnie powolac w sierpniu bo odroczenie mialem do 30 czerwca a studentem moge byc od 1 pozdziernika. Nie wiem co zrobic . Wysłali mnie juz na badania . Dostarczylem im zaswiadczenie ze zlozylem papiery do szkoly ale to moze nie wystarczyc. Tak mi powiedzial ten general na wku. Niech mi ktos pomoze. :( Albo co moge zrobic zeby przeciagnac sprawe do wrzesnia ?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Chca mnie zgarnac w przerwie wakacyjnej POMOCY!!! :/
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 14:03 
Witaj

Mam dosłownie ten sam problem... byłem dziś w WKU i tez dostałem skierowanie na badania. Na studia jestem zapisany i pokazywałem umowę ale to nic nie dało... gościu powiedział że mogą mnie wziąć bo studentem jestem dopiero od 1.października :/

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 14:28 
Witajcie

Mam ten sam problem wojsko ściga mnie dostałem bilecik na 7.07.2008 zgłosiłem się do nich ale wcześniej zapisałem się do liceum wieczorowego (jestem po zawodowce) dostałem zaświadczenie ze zostałem zapisany. w Wku powiedzieli ze to jest papierek tylko ze zapisałem się do szkoły i nic on nie daje byłem już na 1 badaniach na *nurka hahah * i wynik był negatywny wrociłem do wku po badaniach a oni mnie skierowali na to samo za tydzień juz nie wiem czy w polowie sierpnia dostane skierowanie do jednostki wie ktos moze ile sie czeka po badaniach na wezwanie ??

moze unikniecie poboru na wakacje da cos moze złamana reka, noga ,, tautłaz na dloni wie ktos

HELP !!!

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 14:38 
Zlamana reka lub noga napewno by cos dala tylko zlem se reke lub noge . Ja tak kombinuje zyby sobie noge skrecic to dostane odroczenie do wrzesnia a we wrzesniu juz mi kwitek pokarze . Innego pomyslu ie mam :/.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 14:51 
moze jak sobie polamiemy reki , nogi to odrocza do wrzesnia i zaraz 1 wrzesnia pokazesz im zaswiadczenie ze szkoly

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 14:57 
Ja niestety muszę przedłużać aż do 1 października :-(

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 15:55 
Co to za roznica czy 1 pazdziernik czy wrzesien i tak nas wszystkich zgarna. Marne nasze szanse sa . Zna ktos jakis sposob niebolesny na skrecenie nogi?? :P

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 15:56 
sorki, że jeden post pod drugim

Mam takie pytanie czy bilet muszę przyjąć?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 16:06 
Tak myślę... Przejdę te badania i nawet jak będzie mi chciał dać bilet to będzie on na termin 2-4 września. Wtedy daje podanie o odbycie służby zastępczej a termin rozpatrzenia to 30dni czyli kolejny termin biletu to 7-9 października a wtedy mogą mnie pocałować w ....

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 16:26 
Wystarczy ze uda ci sie przeciagnac do wrzesnia. Zapisz sie do szkoly policealnej , tam dostaniesz zaswiadczenie 1 wrzesnia juz. Potem jakos 25 wrzesnia wypisz sie ze szkoly i papiey oryginalne zanies se do uczelni. Co musze zrobic zeby sie starac o sluzbe zastepcza i jak wyglada to podanie??? Bo mi sie twoj pomysl podoba.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 16:41 
http://forum.wojsko-polskie.pl/1-vt9939 ... sc&start=0

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 16:54 
A kiedy ten wniosek musze zlozyc? Teraz, czy w momencie kiedy mnie znowu wezwa na WKU i wtedy mam im powiedzic ze chce taki wniosek zlozyc? Bo teoretycznie teraz nic nie dostalem jeszcze. I składac go do mojego WKU czy gdzie?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 16:59 
sluzba zastepowa trwa 18 miesiecy wiec lepiej sie pomeczyc te 9 niz podcierac dupe starym ludzia mam nadzieje ze jak dostales wezwanko do wku pozniej przechodzisz badania raz czy dwa i mam nadzieje ze bilet do jednostki przyjdzie we wrzesniu czy wie ktos jak juz dostane bilet na stawienie sie np w warszawce a a niepojade tam i zaniose we wrzesniu zaswadczenie ze szkoly ze sie ucze to chyba niebedzie przypalu ;p

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 17:05 
Jak juz dostaniesz bilet to juz masz koniec. Nic juz nie zrobisz. Tak mi sie wydaje. Trzeba kombinowac zeby go nie dostac.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 17:22 
To, że złoże wniosek o służbę zastępczą to nie znaczy, że będę mógł ją odbyć bo mało komu rozpatrują wniosek pozytywnie... Mnie chodzi tylko o to aby zyskać na czasie...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 17:26 
A kiedy ten wniosek musze zlozyc? Teraz, czy w momencie kiedy mnie znowu wezwa na WKU i wtedy mam im powiedzic ze chce taki wniosek zlozyc? Bo teoretycznie teraz nic nie dostalem jeszcze. I składac go do mojego WKU czy gdzie?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 17:36 
jak zlozyc wniosek i gdzie pisze w ksiazece wojskoej mam nadziej ze wszystko sie dobrze skoczny dla nas i ze pojdziemy do sluzby ale po szkolach mam nadzieje ze bilety za szybko nieprzychodza bo te badania skoncz mi sie 18.07 mam nadziej ze 3 raz mnie wysla lub jak zlamiesz sobie noge , reke dostaneisz l4 od lekarza zaniesiesz do wku odrocza cie na czas choroby a pozniej przyniosisz zaswiadczenie i masz z glowy

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 17:52 
Moze mi ktos poprostu napiszac gdzie i jak bo nie moge tego znalesc. Czy ten wniosek skladac teraz czy jak mnie wezwa ponownie to mam im powiedziiec ze chce zlozyc ten wniosek?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 18:42 
Przeczytajcie sobie to
http://torun.indymedia.org/message/2505/source
moze nas to uratuje ^^

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 19:25 
Cytuj:
Służba Zastępcza":http://zmowa.fm.interia.pl/pliki/sluzba.htm
h2. Poradnik ,,Wojsko? Nie dziękuję!"
Nie iść do wojska można na wiele sposobów zgodnych i mniej zgodnych z prawem. !>/content/guest/2504.gif(Wybierz służbę zastępcą)!:http://zmowa.fm.interia.pl/pliki/sluzba.htm Jeśli naprawdę ktoś chce uniknąć tego „zaszczytnego obowiązku” to nie powinien mieć z tym kłopotów. Wszystko zależy tylko od silnej woli i ewentualnej operatywności „poborowego”. A więc po kolei… Najpierw wieku 17/18 lat wzywają cię na tzw. rejestrację przedpoborową gdzie wstępnie cię badają i dają do wypełnienia formularz, w którym to warto już wtedy zaznaczyć (mimo oporu urzędników), że do wojska nie masz zamiaru iść (to w miejscu nadpisanie rodzaju wojska jaki sobie wybierasz ). Następnie warto wypisać wszystkie choroby jakie do głowy przychodzą to się może przyszłości przydać na komisji lekarskiej.
h3. Pobór i komisja lekarska
Następnym razem dostaniesz wezwanie już na pobór (Mniej więcej w wieku 19 lat ). Na poborze jeszcze raz pytają o kilka rzeczy (np. czy posiadasz prawo jazdy – zawsze mów że nie posiadasz ) i później wręczają książeczkę wojskową, ale wcześniej trzeba się rozebrać i stanąć przed komisją lekarską. Jest ona o tyle ważna, że przy odpowiedniej operatywności może stanowić ostatni element przygody z wojskiem. Warto, więc jest się do niej odpowiednio przygotować tj. zebrać wszystkie możliwe papiery nawet te o chorobach z dzieciństwa, zaświadczenia ze szpitala i od lekarza, okulary itp. Nikt nie jest w 100% zdrowy zawsze znajdzie się jakaś alergia, choroba serca czy kręgosłupa. Pamiętaj, że w wojsku nie mile widziani są narkomani, alkoholicy i „wariaci”, dlatego już dziś udaj się do odpowiedniej przychodni i zacznij się „leczyć”. Zaświadczenia o leczeniu się na daną chorobę, które rozpoczęło się np. dwa dni przed stawieniem się na komisje nie są raczej honorowane.
Komisje lekarskie działają w oparciu o Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dn.25 czerwca 2004r., w którym to są wypisane wszystkie schorzenia wraz z przysługującymi im kategoriami.
Jeżeli dostałeś orzeczenie komisji, z którym się nie zgadzasz masz 2 tygodnie na odwołanie się, do WKU. Jeśli komisję miałeś już dawno temu, a po drodze chorowałeś czy otworzyły się przed tobą „nowe możliwości”, możesz napisać wniosek o obniżenie kategorii zdrowia dołączając stosowne papiery od lekarza (kopie).
h3. ODROCZENIE
Od wojska odracza -Nauka- każda szkoła, ponad gimnazjalna, studia, tak długo jak się uczysz (nie obowiązuje już żadna granica wieku). Musisz tylko, co roku przedstawić nowe zaświadczenie.
Odroczyć cię może również opieka członkiem rodziny:
- który ukończył 75 lat
- który nie może samodzielnie egzystować
- który nie ukończył 16 roku życia
Musisz być w tym przypadku jak najbliższym krewnym i z nim mieszkać , nie może też być równego stopnia pokrewieństwa, który mógłby się nim zając
Decyzja o takim odroczeniu podejmuje nie wojsko ale prezydent wójt lub burmistrz do niego, więc kierujesz prośbę. Od jego decyzji masz 14 dni na odwołanie do Wojewody, a później możesz ewentualnie zaskarżyć decyzję do NSA. Uważaj! Procedura odwoławcza nie wstrzymuje twojego powołania do wojska.
Inny sposób to kandydowanie lub bycie radnym lub posłem. Wystarczy zanieść papiery, że się kandyduje/prowadzi kampanię wyborczą. Starając się o powyższe odroczenie musimy napisać podanie zawierające odpowiednie załączniki i umotywowanie. Odroczenia nie przysługują dla jedynych żywicieli rodziny, członkowie rodziny poborowego, którzy nie mają dochodów otrzymują zasiłek w wysokości najniższej pensji krajowej. Decyzje o przyznaniu zasiłku wydaje i go wypłaca dowódca jednostki na wniosek poborowego.
Odroczenie możesz też uzyskać ze względu na ważne sprawy osobiste lub rodzinne. W szczególności dotyczy to trudnej sytuacji osobistej lub rodzinnej, albo z powodu konieczności załatwienia spraw związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolnego albo innej działalności gospodarczej. Udziela się go tylko jeden raz na okres od trzech do dwunastu miesięcy. Odroczenie te wojskowy komendant uzupełnień udzielić może, ale nie musi, jeśli uzna, że nie zachodzą okoliczności uzasadniające jego przyznanie.
h3. PRZENIESIENIE DO REZERWY BEZ ODBYCIA SŁUŻBY
Do rezerwy bez odbycia służby wojskowej jesteś przenoszony, jeśli nie zostałeś powołany do wojska w ciągu 18 miesięcy po stawieniu się do poboru. Nie dotyczy to sytuacji, w których to z twojej przyczyny nie zostałeś do niej powołany czyli np:
-korzystałeś z wszelkich odroczeń
-byłeś czasowo niezdolny do służby (kat B)
-nie byłeś powołany w tym terminie do wojska z przyczyn niezależnych od organów wojskowych tj. ze względu na: odbywanie kary pozbawienia wolności, orzeczenie kary pozbawienia praw publicznych, czasowe przebywanie za granicą, niespełnienie wojskowego obowiązku meldunkowego oraz nie zgłoszenie się do poboru itp.
W tych wypadkach, zostaniesz przeniesiony do rezerwy 18 miesięcy po ustaniu przyczyny w związku, z którą nie byłeś powołany do wojska tj. np. wrócisz z zagranicy, wyjdziesz z więzienia, skończy ci się odroczenie itp.
Jeśli złożyłeś wniosek o skierowanie do służby zastępczej to na powołanie do niej urząd ma 36 miesięcy (chyba, że skończyłeś studia wtedy jest to 18 miesięcy). Poza tym Minister Obrony Narodowej może zarządzić przeniesienie części poborowych do rezerwy wcześnie. Sytuacja ta zdarza się bardzo często w odniesieniu do absolwentów uczelni wyższych, którzy w ostatnich latach nie byli powołani do przeszkolenia wojskowego.
h3. TOTAL OBJECTOR
Jeśli „wyuczyłeś” już się w szkolnych ławach i wykorzystałeś wszelkie możliwe odroczenia i nie udało ci się uniknąć służby w „inny” sposób, masz jeszcze 2 wyjścia albo służba zastępcza albo tzw. „total objector” czyli olanie wszystkiego, nie odbieranie wezwań, podawanie się za brata, wyjazd do innego miasta, za granice itp. Przy życzliwości rodziny nie nastręcza to zbytnich kłopotów, kilka razy przyjdą wezwania, ze 2-3 razy wpadnie dzielnicowy i jeśli usłyszy że „tego cholernego narkomana nie chcę w domu widzieć, nie ma go już pół roku” itp. to sobie odpuści i przygotuje odpowiednią notatkę służbowa i dadzą sobie spokój, nie maja teraz kasy na ściganie migających się od armii, na wszelki wypadek warto jednak nie otwierać samemu drzwi i np. wymeldować się. Oczywiście nie ma na to gwarancji i pewniej jest zachować środki ostrożności idące trochę dalej.
Zgodnie z nowymi przepisami nie istnieje już granica wieku, do jakiego możesz być powołany do służby wojskowej. Teoretycznie, jeśli np. nie przebywałeś w miejscu zamieszkania dajmy na to 10 lat i postanowisz zameldować się gdzieś indziej to WKU ma 18 miesięcy od tego „ujawnienia się” na powołanie do służby. Taka jest teoria, nie wiadomo jaka będzie praktyka: jeśli chodzi o poziom WKU to zapewne różna, tak jak do tej pory tj. niektóre Komendy będą ścigać „uchylających się” z uporem godnym maniaka, niektóre odłożą sprawę ad acta żeby nie robić sobie za dużo pracy. Prawdopodobnie jest też, że Ministerstwo Obrony Narodowej, co jakiś czas swym rozporządzeniem przenosić będzie starsze roczniki do rezerwy.
h3. SŁUŻBA ZASTĘPCZA
Służba zastępcza jest nadal przymusowym zniewoleniem, ale jest na pewno lepszym rozwiązaniem niż koszary. O służbę zastępczą mogą się starać wszyscy, bez względu na stan zdrowia i wyznawaną wiarę. Informacje od urzędników, że służba zastępcza przysługuje tylko Świadkom Jehowy lub, że czegoś takiego w ogóle nie ma, traktuj jako oszustwo. Często na komisjach orzekających i WKU wprowadza się ludzi w błą, dlatego w Twoim interesie jest, żebyś znał dotyczące cię przepisy. Służba zastępcza trwa 18 miesięcy, a dla absolwentów szkół wyższych 6 miesięcy. Służbę zastępczą odbywa się w państwowych i samorządowych jednostkach organizacyjnych, publicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz w fundacjach i organizacjach pożytku publicznego. Do pracy w kościele lub związku wyznaniowym mogą Cię skierować tylko za Twoją zgodą. Dokładnie o Twoich prawach i obowiązkach w czasie trwania służby zastępczej dowiesz się z ustawy o służbie zastępczej z 2003r. Teoretycznie zgodnie z obowiązującym prawem całość postępowania dowodowego w sprawie przyznania służby, powinna zostać ograniczona do złożenia przez ciebie pisemnego oświadczenia o posiadanych przekonaniach religijnych lub wyznawanych zasadach moralnych. Regułą jednak jest, iż komisje (przy cichej aprobacie MON i Naczelnego Sądu Administracyjnego) nie przejmują się prawem do wolności sumienia, żądając przy tym, aby to poborowy udowodnił, że wyznaje zasady łaskawie „akceptowane” przez komisje. Orzeczenie o przeznaczeniu do służby zastępczej wydaje Komisja wojewódzka do spraw służby zastępczej (komisja wojewódzka). W skład komisji wojewódzkiej wchodzi 5 osób a orzeczenia zapadają w obecności, co najmniej 3 osób z jej składu (ewentualne braki w składzie komisji mogą być podstawą odwołania się od jej decyzji).
h3. WNIOSEK
Wniosek o przyznanie do służby zastępczej składasz na piśmie do właściwej komisji wojewódzkiej, za pośrednictwem WKU. Termin złożenia podania mija w dniu, na który zostałeś wezwany, by wziąć kartę powołania do jednostki, czyli tzw. bilet. jeśli ubiegasz się o służbę zastępczą z powodów religijnych, określ przekonania religijne, jakie wyznajesz, wskazując przynależność do określonego kościoła lub zbiorowości religijnej, które zabraniają swoim wyznawcą używanie broni albo zakazują bezpośredniego udziału w działaniach zbrojnych wojska. Jeśli jesteś wyznania rzymsko-katolickiego i się na ten fakt powołasz- służby zastępczej najprawdopodobniej nie otrzymasz. Gdy powołujesz się na normy moralne, które powodują u Ciebie konflikt sumienia w sytuacji pełnienia służby wojskowej, powinieneś wskazać konkretny moralny zakaz lub nakaz określonego zachowania się człowieka, a odnoszący się też do powinności żołnierza w służbie wojskowej.
To jednak nie wszystko. Podanie powinno zawierać również uzasadnienie motywację, dlaczego nie chcę iść do wojska. Na to pytanie powinieneś sobie odpowiedzieć sam (nie przepisuj wzorów podań- to tylko wzory, twoje podanie musi być dłuższe, więcej niż 1 str. A4, zresztą te są już pewnie znane komisji). Najlepiej pisać własnymi słowami, nie trzeba być w 100% szczerym, pisać rzeczy, które rozumiesz, nie można też zbytnio przesadzać z długością, Podanie o służbę zastępczą najlepiej miej przy sobie idąc do WKU i tam je daj. Nigdy, pod żadnym pozorem NIE BIERZ KARTY POWOŁANIA I NICZEGO NIE PODPISUJ ( np. „protokołu na okoliczność nie przyjęcia karty”). Często próbuje się oszukać poborowych mówiąc np. „Weź bilet, a potem się sprawę załatwi”. MASZ PRAWO NIE BRAĆ BILETO! Przepisy mówią, że do czasu rozpatrzenia wniosku o służbę zastępczą poborowy nie podlega powołaniu do wojska. Oprócz oryginału podania przynieś jego kopię, na której powinno się znaleźć potwierdzenie dla Ciebie ( czyli pieczątka i podpis z datą). Potwierdzenie jest bardzo ważne, bo może się potem okazać, że Twoje podanie zniknęło, a ty nie będziesz miał żadnego dowodu, że je złożyłeś. Jeżeli nie masz ochoty oglądać panów z WKU, to możesz podanie wysłać listem poleconym z potwierdzeniem nadania (liczy się data stempla pocztowego). Po złożeniu wniosku (adresowanego do miejscowej Komisji Wojewódzkiej Do Spraw Służby Zastępczej_ WKU tylko przekazuje wniosek) czekaj na pisemne wezwanie na komisję. Uwaga! Możliwe jest, że w trakcie czekania dostaniesz pisemne zawiadomienie z WKU, że Twoje podanie odrzucono (lub nie będzie rozpatrywane z powodu jakiś uchybień formalnych) albo wezwanie z WKU, gdzie będą Ci próbowali dać pod tym pozorem bilet. Są to kolejne próby oszustwa. Organami powołanymi do rozpatrywania wniosków o służbę zastępczą są komisje wojewódzkie, nie WKU. Jeśli będą się starać dać Ci kartę powołania, zażądaj natychmiastowego pisemnego orzeczenia z uzasadnieniem każda komisja ma obowiązek dać Ci coś takiego. Ponadto masz prawo do odwołania, a więc NIE BIERZ BILETU POD ŻADNYM POZOREM! Jeśli WKU nie będzie chciało przekazać wniosku do komisji, odwołaj się do Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, a jeśli ten podtrzyma decyzję, zaskarż ja do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA)- takie postępowanie WKU jest niezgodne z prawem.
h3. KOMISJA WOJEWÓDZKA ds. SŁUŻBY ZASTĘPCZEJ
WKU powinien przesłać Twój wniosek komisji wojewódzkiej w terminie 3 dni od dnia jego złożenia. Komisja wojewódzka wydaje orzeczenie w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku. Wniosek o przeznaczenie do służby zastępczej rozpatruje komisja wojewódzka w Twojej obecności. Jeżeli nie stawisz się na posiedzeniu komisji bez usprawiedliwionej przyczyny i nie zawiadomisz jej w terminie 7 dni od dnia, w którym miał być rozpatrzony wniosek, o przyczynie nieobecności, powinni w ciągu 30 dni od dnia, w którym był wyznaczony pierwszy termin zwołać kolejne posiedzenie. Jeśli po raz kolejny nie przyjdziesz wówczas komisja wojewódzka wyda orzeczenie zaocznie a Tobie (i WKU) musi dostarczyć orzeczenie wraz z uzasadnieniem.
Na komisjach wojewódzkich obowiązują przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Zgodnie z nim komisja powinna wysłuchiwać Twoich racji i pogłębiać Twoje zaufanie do instytucji państwa ( Art. 8,910 KPA). Możesz przyjść ze swoim pełnomocnikiem (Art.33 KPA), udzielając takiej osobie pisemnego pełnomocnictwa (wymóg ten nie dotyczy rodziców i rodzeństwa). W komisji powinno być pięć osób, a decyzja musi zapaść w obecności, co najmniej trzech z nich, inaczej jest nieważna.
h3. CO MOŻE CIĘ SPOTKAĆ ,,NA KOMISJI"?
Komisja podczas posiedzenia powinna protokołować wszystkie Twoje wypowiedzi, a potem poprosić Cię o zapoznanie się z tym i podpisanie. Nikt nie ma prawa na Ciebie krzyczeć ani obrażać. Na złe zachowanie członków komisji wojewódzkich (lub WKU) masz prawo złożyć zażalenie do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego (Komendanta WKU). Na komisji będą zadawać Ci różne pytania (często podchwytliwe, aby udowodnić, że to, co napisałeś w swoim wniosku jest nieprawdą). Pamiętaj o tym, żeby:
-powoływać się tylko na argumenty, które wymieniłeś w podaniu; możesz oczywiście je rozwinąć, jeśli wymienisz je we wniosku precyzyjnie, nie będziesz miał kłopotu z interpretowaniem ich na miejscu. Jeśli komisja spyta się Ciebie o jakieś dodatkowe powody ubiegania się o służbę zastępczą, nie wymyślaj ich na poczekaniu, tylko powiedz, że wszystko napisałeś w podaniu;
-nie powoływać się na rady ze strony osób trzecich („kolega mi mówił, że jest to istotny powód”), odnosi to przeciwny skutek. Irracjonalności istnienia komisji wydaję się oczywista, bo, w jaki sposób ktoś ma obiektywnie ocenić Twoje poglądy? W praktyce musisz mówić to, co komisja „chce usłyszeć” a nie to co naprawdę myślisz (chyba, że przypadkiem myślisz tak naprawdę).
Jeśli powołujesz się na zasady pacyfistyczne, mogą Cię spytać np.: „co zrobiłbyś gdyby napadli Cię bandyci- czy broniłbyś się?”, jeśli napisałeś w podaniu, że jesteś przeciwko przemocy, a powiesz, że broniłbyś się, mogą to uznać za dowód Twojej „nieszczerości”- dlatego najlepiej jest na takie hipotetyczne pytanie odpowiadać; „nie wiem, nie mogę powiedzieć”; możesz też powiedzieć, iż w przypadku zagrożenia życia osoby bliskiej spróbujesz wyperswadować napastnikom atak, wezwać pomoc, zawiadomić Policje, zasłonić bliską osobę własnym ciałem, lecz w żadnym wypadku nie zastosujesz przemocy; pamiętaj też, że pacyfizm nie musi oznaczać całkowitego wyrzeczenia się stosowania siły (np. samoobronie) można potępiać wojny i instytucję armii jako ich przyczynę, i równocześnie przeciwstawiać się, nawet siłą , bezpośredniemu zagrożeniu życia własnego lub bliskich powiedz to komisji, gdy będzie trzeba (jeśli oczywiście się z tym zgadzasz). Jeśli starasz się o służbę zastępczą ze względów moralnych, a spytany o wyznanie przyznasz, że jesteś katolikiem, mogą twierdzić, że w takim razie powinieneś iść do wojska i pokazywać różne wyrwane z kontekstu cytaty z Soboru Watykańskiego lub z wypowiedzi Papieża; nie daj się oszukać, będąc katolikiem MOŻESZ postępować według własnego sumienia i MOŻESZ odmówić czynnej służby wojskowej i powołując się na przykazanie „Nie zabijaj”; Sobór Watykański II zaleca w takich przypadkach, aby prawodawstwo ustosunkowało się humanitarnie do takiej postawy, jeśli poborowy „godzi się służyć wspólnocie ludzkiej w inny sposób”; Przypomnij, więc komisji, że starasz się o służbę zastępczą ze względów moralnych i że według Ciebie nie jest to sprzeczne wyznawaną przez Ciebie religią;
Jeżeli będą Cię pytać o numery ustaw, przepisów itp., odpowiedz, że nie jest Twoim, lecz ich obowiązkiem znać to wszystko. Jeśli nie należysz do żadnej pacyfistycznej organizacji, a komisja spyta Cię o to, powiedz prawdę i dodaj, że nie ma to nic do rzeczy- MASZ PRAWO mieć takie, nie inne przekonania moralne nie będąc członkiem żadnej organizacji, bo to jest Twoja prywatna sprawa. Jednak lepiej zapoznać się, choć pobieżnie z działalnością organizacji antymilitarnych. Możesz być również zapytany o formalne kwestie związane ze służbą zastępczą: jaka jest podstawa prawna instytucji służby zastępczej, na czym polega, gdzie się ją odbywa, ile trwa itp. Albo pytania mogą dotyczyć definicji różnych pojęć: co rozumiesz pod pojęciem pacyfizm, co to jest moralność, co rozumiesz pod pojęciem szacunek dla życia ludzkiego, wolności, wyrzeczenia się przemocy, co to jest broń itp. Podczas przesłuchania istotne znaczenie ma Twoje zachowanie. Należy pamiętać, iż bezwzględnie konieczne jest zachowanie spokoju. Niejednokrotnie zachowanie członków komisji zmierza do sprowokowania Ciebie do nieprzemyślanych wypowiedzi. Jedyna dopuszczalna reakcją na złośliwe komentarze jest prośba o zaprotokołowanie wypowiedzi członka komisji. Bezcelowa jest jakakolwiek dyskusja z członkami komisji. W przypadku, gdy treść pytania jest niezrozumiała, należy poprosić o jej wytłumaczenie. W praktyce zdarzają się przypadki zastosowania przez komisję podczas przesłuchania metody krzyżowych pytań. Polega ona na zadawaniu pytań sugestywnych, przerywaniu odpowiedzi kolejnym pytaniem oraz czynnym uczestnictwie w przesłuchaniu kilku osób przy częstej zmianie tematu pytań. Celem stosowania tej metody jest doprowadzenie do dekoncentracji, zdenerwowania, a w konsekwencji uzyskanie sprzecznych z sobą odpowiedzi. Dla uniknięcia takiej sytuacji należy w szczególności zachować spokój, udzielać krótkich odpowiedzi (jedno- czy dwuzdaniowych) i ściśle trzymać się tematu pytania.
Przebieg posiedzenia komisji, powinien znaleźć swoje odbicie w protokole. Protokół powinien zawierać dokładne określenie komisji, która go sporządza, datę oraz miejsce. Ponadto w protokole powinna zostać określona czynność, która stanowiła podstawę jego sporządzenia. Protokół powinien być rzetelnym zapisem przebiegu przesłuchania, tzn. zawierać nie tylko ustalenia komisji, ale również treść pytań, odpowiedzi oraz wniosków i oświadczeń. Protokół powinien zostać przez Ciebie podpisany a przedtem powinieneś mieć możliwość jego przeczytania. W przypadku, gdy treść protokołu odbiega od rzeczywistego przebiegu przesłuchania, jest niepełna lub zawiera zapisy nieprawdziwe, należ odmówić jego podpisania. W przypadku odmowy podpisania protokołu komisja obowiązana jest odnotować ten fakt w protokole oraz odnotować wskazywane przez poborowego przyczyny odmowy i ustosunkować się do nich (art. 68* 2 k.p.a.). Skreślenia i poprawki w protokole powinny być dokonywane tak, aby wyrazy skreślone i poprawiane były czytelne. Ponadto skreślenia i poprawki powinny być omówione w protokole przed jego podpisaniem (art. 71 k.p.a.). Zarówno we wniosku, jak i podczas przesłuchania możesz składać różne wnioski dowodowe (np. wycinki prasowe, twoje artykuły itp.) a także powoływać świadków- do tego wszystkiego komisja powinna się ustosunkować w swoim orzeczeniu. Przed zgłoszeniem się na komisje i po ewentualnej odmowie przyznania służby zastępczej przeczytaj artykuł „Sporne interpretacje ustawy o służbie zastępczej”
h3. Odwołanie od orzeczenia
Jeśli orzeczenie komisji wypadnie niepomyślnie NIE ZAŁAMUJ SIĘ. W ciągu 14 dni odwołaj się do Komisji do spraw służby zastępczej ( pamiętaj o kopi odwołania na potwierdzenie dla Ciebie). W odwołaniu nie musisz, ale możesz podać uzasadnienie (możesz napisać tylko, że nie jesteś zadowolony z decyzji organu I instancji).Przeczytaj dokładnie orzeczenie komisji wojewódzkiej. Możesz zaatakować między innymi takie rzeczy:

-Brak uzasadnienia lub uzasadnienie polegające na zdaniu „poborowy nie przekonał komisji o swoich poglądach”- w takim przypadku orzeczenie powinno być uchylone zgodnie z KPA (Art. 107) i wyrokiem NSA z dnia 17.04.1991r. (powołaj się na nie).
-Uzasadnienie oparte na argumencie, że nie stwierdzono u Ciebie motywów pacyfistycznych, jeśli powołałeś się na coś innego;
-Odmowę uznania Twoich poglądów za „zasady moralne” (np. jeśli komisja stwierdzi, że nie posiadasz zasad moralnych, a argumenty, które podałeś wyrażają „jedynie niechęć i obawy związane z pełnieniem służby wojskowej”)
-Uzasadnienie oparte na stwierdzeniu, że pełnienie służby wojskowej nie spowoduje u Ciebie „rzeczywistego konfliktu sumienia”, a jedynie „dyskomfort duchowy”- domagaj się dokładnego zdefiniowania tych terminów.
Możesz też uzupełnić swoją argumentację z pierwszego wniosku (ale nie zmieniaj jej!).

Generalnie w uzasadnieniu powinny znaleźć się takie podstawowe punkty:
-ponowne wyliczenie, zdefiniowanie oraz omówienie wyznawanych zasad moralnych:
-ustosunkowanie się do zarzutów komisji oraz podjęcie polemiki z argumentami przedstawionymi w orzeczeniu;
-opis ewentualnych naruszeń procedury administracyjnej (braki w komisji, nieodpowiednie zachowanie komisji itp.)
-złożenie ewentualnych wniosków dowodowych, zgłoszenie świadków.
h3. SKARGA DO NSA
Jeśli odwołanie zostanie odrzucone, zaskarż decyzję do NSA ( a dokładnie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego). Możesz to zrobić w ciągu 30 dni od doręczenia Ci ostatecznej decyzji Komisji. NIE BIERZ BILETU, JEŚLI NIE CHCESZ, BY WSZYSTKO PRZEPADŁO! NSA może wstrzymać decyzję o powołaniu do wojska do chwili rozpatrzenia skargi (zwykle tak robi). Przygotuj się, że na rozprawę pojedziesz do Warszawy. Skargę należy napisać umiejętnie!
Częstym błędem popełnianym przy pisaniu skargi jest traktowanie NSA jako kolejnej instancji odwoławczej. Jak stwierdza wyrok NSA z dnia 10 g5udnia 1991 r.: (…) nie będąc „ trzecią instancją administracyjna”, Sąd nie może-zgodnie z życzeniem skarżącego – „ponownie rozpatrzyć” jego podania o skierowanie do służby zastępczej, lecz jedynie skontrolować, czy wydane w tej sprawie, a następnie zaskarżone decyzje komisji poborowych (dzisiaj komisji ds. służby zastępczej -dop red. ) odpowiadają prawu, czy też to prawo naruszają”.
Musisz, więc w skardze wskazać konkretne przepisy czy to Kodeksu Postępowania Administracyjnego czy tez Ustawy o służbie zastępczej. Ta druga stwarza dość szeroki wachlarz interpretacji zarówno dla Ciebie jak i, niestety dla Komisji i sądu. Zobacz artykuł „Sporne interpretacje ustaw” oraz wzór skargi do NSA.
Jeżeli nie jesteś pewny swoich sił, skontaktuj się z prawnikiem (w tym wypadku warto) lub kimś, kto ma już jakieś doświadczenie w tym względzie.
Jeżeli NSA oddali Twoją skargę, to teoretycznie zamyka się Twoja droga adm
inistracyjna w próbie uzyskania służby zastępczej i musisz spróbować innych sposobów, aby nie trafić do koszar.
Jeśli uda Ci się sprawę przeciągnąć, to po 6 miesiącach od daty odrzucenia przez drugą Komisje (nie przez NSA, tylko od daty odrzucenia przez Komisję ds. służby zastępczej), możesz złożyć ponowny wniosek o przyznanie służby zastępczej. Do tego czasu nie możesz odebrać „biletu” do wojska. W drugim wniosku, musisz podać jakiś fakt, który w tym okresie skłonił Cię do „zmiany” poglądów np. zostałeś napadnięty, widziałeś krwawy wypadek itp. I teraz już wiesz, że nigdy w życiu nie zrobiłbyś nikomu krzywdy, Twoje poglądy się ugruntowały itp.
h3. WZORY PODAŃ O SŁUŻBĘ ZASTĘPCZĄ
PONIŻEJ PODANE SĄ PRZYKŁADOWE MOTYWACJE, ALE OCZYWIŚCIE NALEŻY WPISAĆ WŁASNE.

NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE PONIŻSZE WZORY SĄ JEDYNIE PRZYKŁADAMI. SZCZEGÓLNIE W WYPADKU, GDZIE W PIŚMIE POWINNA ZNALEŻĆ SIĘ WŁASNA ARGUMENTACJA, NIE NALEŻY ICH PRZEPISYWAĆ SŁOWO W SŁOWO. KAŻDE PISMO POZA WŁAŚCIWĄ TREŚCIĄ POWINNY ZNALEŻĆ SIĘ TAKIE INFORMACJE JAK: DATA I MIEJSCE NAPISANIA, IMIĘ, NAZWISKO, ADRES ZAMIESZKANIA, IMIĘ OJCA (SYN:…..), NUMER P E S E L, DATĘ I MIEJSCE TWOJEGO URODZENIA, OKREŚLENIE DO KOGO KIEROWANE JEST PISMO, ORAZ NA KOŃCU WŁASNORĘCZNY PODPIS.
h4. PRZYKŁAD 1
bq. Do: Komisji Wojewódzkiej do Spraw Służby Zastępczej
bq. Za pośrednictwem: Wojskowa Komenda Uzupełnień
bq>. Ul. ………………
bq. WNIOSEK O SKIEROWANIE DO ODBYCIA SŁUŻBY ZASTĘPCZEJ
bq. Na podstawie art. 85 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z 1997 r. oraz art.11 ustawy o służbie zastępczej z 2003r w związku z art. 3 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania (Dz.U.Nr29, poz. 155) zwracam się z wnioskiem o przeznaczenie mnie do służby zastępczej.
bq. UZASADNIENIE
bq. Wyznawane przeze mnie zasady moralne, a w szczególności: szacunek dla życia oraz godności ludzkiej i wolności, uniemożliwiają mi podporządkowanie się zasadom służby wojskowej.
bq. Rodzice wychowali mnie, wpajając poszanowanie dla najwyższych wartości, takich jak życie ludzkie, wolność i godność. W myśl zasad moralnych, które wyznaję, nic nie usprawiedliwia zamachu na wyżej wymienione wartości.
bq. Nie mogę i nie chcę nosić (ani się posługiwać) jakąkolwiek bronią. Podkreślam, iż wyrzekam się przemocy i agresji oraz że nigdy nie dokonam zamachu na życie drugiego człowieka. W swoim dotychczasowym życiu nigdy nie naruszyłem żadnej z wyznawanych przeze mnie zasad.
bq. Wskazując na powyższe, wnoszę jak we wstępie.
h4. PRZYKŁAD 2
bq. Działając na podstawie art. 189 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej (tekst jednolity: Dz.U. z 1992 r. Nr 4, poz. 16) w związku z art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. gwarancjach wolności sumienia i wyznania (Dz.U.Nr 29, poz.155) z uwagi na wyznawane zasady moralne zwracam się z uprzejmą prośbą o skierowanie mnie do odbycia służby zastępczej.
bq. UZASADNIENIE
bq. Wyznawane przeze mnie zasady moralne, a w szczególności: szacunek dla życia oraz godności ludzkiej i wolności uniemożliwiają mi podporządkowanie się zasadom służby wojskowej.
bq. Rodzice wychowywali mnie, wpajając poszanowanie dla najwyższych wartości, takich jak życie ludzkie, wolność i godność.
bq. W myśl zasad moralnych, które wyznaję, nic nie usprawiedliwia zamachu na wyżej wymienione wartości.
bq. Nie mogę i nie chcę nosić (ani się posługiwać) jakąkolwiek bronią. Podkreślam, iż wyrzekam się przemocy i agresji oraz że nigdy nie dokonam zamachu na Zycie drugiego człowieka.
bq. W swoim dotychczasowym życiu nigdy nie naruszyłem żadnej z wyznawanych przeze mnie zasad.
bq. Wskazując na powyższe, wnoszę jak we wstępie.
h4. PRZYKŁAD3
bq. Na podstawie art. 85 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z 1997 r. oraz art. 11 ustawy o służbie zastępczej z 2003 r. zwracam się z wnioskiem o przeznaczenie mnie do służby zastępczej.
bq. Wyznawane przeze mnie i odzwierciedlone w moim postępowaniu zasady moralne nie pozwalają mi na pełnienie służby wojskowej…
bq. Jako pacyfista osoba kierująca się w swoim życiu zasadami niestosowania przemocy i poszanowania każdego człowieka, uważam, że przemoc nie może być we współczesnym świecie metodą rozwiązywania konfliktów, gdyż prowadzi ona do cierpień i śmierci tysięcy istnień ludzkich oraz potężnych zniszczeń, tak jak to np. miało miejsce podczas konfliktu w b. Jugosławii…
bq. Tym samym, odmawiając pełnienia zasadniczej służby wojskowej, nie chce się przyczyniać do takiego stanu rzeczy…
bq. Sumienie nie pozwala mi na dokonywanie takich czynności jak uczenia się strzelania czy celowania do tarczy z wizerunkiem człowieka, co ma na celu nauczenie się sposobów zabijania…
bq. Uważam, że jedynie pokojowe rozstrzyganie konfliktów, tolerancja dla innych poglądów i wzajemne zrozumienie maja sens i są dobrą alternatywą dla świata pełnego nienawiści i wojen…
bq. Chciałbym jednocześnie dodać, że wniosek mój nie ma na celu uchylanie się od obowiązku na rzecz społeczeństwa, a jedynie chęcią jego spełnienia w formie zgodnej z moimi poglądami. Zatem zgłaszam gotowość odbycia służby zastępczej.
h4. PRZYKŁAD 4
bq. Na podstawie art. 85 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z 1997 r. oraz art. 11 ustawy o służbie zastępczej z 2003 r. zwracam się z wnioskiem o przeznaczenie mnie do służby zastępczej.
bq. Prośbę swą motywuję tym, iż zasady moralne, którymi kieruję się w życiu uniemożliwiają mi złożenie przysięgi wojskowej a co za tym idzie odbycia zasadniczej służby wojskowej. Podstawowymi i najważniejszymi wyznawanymi prze zemnie zasadami jest umiłowanie bliźniego oraz umiłowanie życia.
bq. Umiłowanie bliźniego rozumiem jako podstawę moralną polegającą na umiejętności przebaczania, poświęcenia życia dla drugiego człowieka oraz poświęcenie siebie dla dobra ludzkości. Umiłowanie życia rozumiem jako postawę moralna polegającą na zdolności współ odczuwania wobec ludzi i zwierząt oraz braniu za ich życie odpowiedzialności.
bq. Owa postawa moralna obliguje mnie do wegetarianizmu. Wegetarianizm jest to rozumienie świata przyrody i ludzkości jako nierozerwalnej całości, umiłowanie wolności jednostki, odpowiedzialność za ludzkość i świat przyrody. Naturalną i oczywistą konsekwencją wegetarianizmu jest eliminacja z codziennego menu produktów pochodzenia zwierzęcego. Dowodem mojej postawy moralnej jest aktywna działalność w organizacjach ekologicznych takich jak…. Złożenie przysięgi wojskowej byłoby dla mnie ewidentną hipokryzją oraz źródłem konfliktu sumienia gdyż umiłowanie bliźniego jak umiłowanie życia stoją w oczywistej sprzeczności z postawami moralnymi budowanymi przez Wojsko Polskie i zcentralizowaną władzę (wpisujesz aktualnie rządzących) z nie znanych i nie zrozumiałych przyczyn stoi na straży poglądu jakoby postawy moralne oraz umiejętność zabijania uczone w wojsku są dobrym gwarantem bezpieczeństwa polskiej państwowości. Moje poglądy nie pozwalają mi na myślenie takimi kategoriami. Nie zamierzam unikać odpowiedzialności związanej z powszechnym obowiązkiem obrony ojczyzny. Do obrony Ojczyzny w moim przypadku przyczynić się mogę jedynie poprzez pracę zgodną z moimi kwalifikacjami.
bq. Moje stanowisko zgodne jest z obowiązującym prawodawstwem oraz z art. 18 Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych.
bq. Proszę, więc o skierowanie mnie do służby zastępczej.
h3. *WIĘCEJ INFORMACJI DOTYCZĄCYCH WZORÓW WNIOSKÓW I ODWOŁAŃ DOTYCZĄCYCH:
-SKARGA NA NARUSZENIE PRAWORZĄDNOŚCI PRZEZ URZĘDNIKA W K U
-WNIOSEK O DOPUSZCZENIE DOWODU Z OPONII BIEGŁEGO PSYCHOLOGA
-PEŁNOMOCNICTWO
-WNIOSEK DOWODOWY
WNIOSEK O PRZYWRÓCENIE TERMINU DO WNIESIENIA ODWOŁANIA
-SKARGA DO N S A NA ODMOWĘ PRZYWRÓCENIA TERMINU DO WNIESIENIA ODWOŁANIA..
*ORAZ AKTY PRAWNE!!!
INFO : lirael at megalopols.pl / anarchy w op.pl
TELE: 691884997
"Służba Zastępcza":http://zmowa.fm.interia.pl/pliki/sluzba.htm

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 20:40 
baja jest taka ze jak juz dostales karteczke ze masz sie stawic w celu uregulowania sluzby przychodzisz do wku tam dajesz jakies zaswiadczenie oni mowi ze to jest np. dokument ze narazie zostales przyjety do szkoly i ze takie zaswiadczenie jest dla nich niczym wiec dostajesz skierowania na badania nurek pletwornurek kierowca (na tych testach rozwiazujesz jakies rebusty jak dla dzieci w przedszkolu) potem jezeli masz wynik negatywny skieruja cie pewnie jeszcze raz tak jak mnie ale ja zrobie tak ...

ze zapisze sie w jakies agenci pracy i wyjade do pracy za granica na ok 2miesiace (najlepiej wyjechac jak najszybciej jak to mozliwe ) ... nic sie nie powino stac tyle ze przytym jak jedziesz do pracy musisz poinformowac kazdego w domu zeby bron boze na twoje imie i nazwisko nie odbierali listow poleconych oni je wysylaja mniej wiecej co 2 tygodnie po około 1,5 miecha czyli juz bedzie prawie koniec wrzesnia moze ci do domu zawitac dzielnicowy a rodzinka mowi ze jestes w pracy za granica holandia itp itd... wracasz zalatwiasz normalne zasiwadczenie ze szkoly idziesz do swojego wku najlepiej z kims ;P dajesz im zaswiadczenie ze sie juz normalnie uczysz oni to powini przyjac jezeli powiedza ci ze np byles juz po 1 badaniach i miales skierowanie na nastepne badanie i niestawiles sie powodou wyjazdu do pracy mowisz im ze miales juz wszystko wczesniej nagrane... lub moga wystapic inne powiklania nie wiem jakie moze ktos sie dowie tego zebyles juz na 1 badaniach skierowanie dostales na drugie a tu nagle jestes w pracy za granica

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 20:53 
Ja dostałem na 23.07 na badania w celu ustalenia zdolności do pracy w zasięgu promieniowania mikrofalowego.
Przypuśćmy, że przejdę te badania pozytywnie to pewnie każą mi w ten sam dzień zawieść wyniki do WKU(tak było w przypadku moje brata,który w tym roku w maju szedł do woja) to w ten sam dzień dostane już bilet?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 20:56 
aha I BILETU *tego ze musisz sie stawic w jednosce np w wroclawiu nie dostajesz poczta tylko poczta dostajesz wezwanie jezeli ktos je odbieze to chyba przypal najlepiej jak by nikt go nieodebral BILET dopiero dostajesz jak ci przyjdzie wezwanie do domu wlasnie tym poleconym jak sie tam stawisz i podpiszesz bilet i wtedy lapiesz ten bilet pakujesz sie w pociag i lecisz w polske ;D

BILET DOPIERO NA MIEJSCU W WKU PODPISUJESZ wiec nie bójcie się jak dostaniecie polecony najlepiej wyjaz za granice 2 miesieczny (zazwyczaj bez przypalu jezeli ci narobia dymu obok dupy to uwzieli sie na ciebie jakies patafaiany ) pozdro

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 20:57 
przy pozytywnym wyniku badan pewinie mowia ci ze siedz w domu i czekaj na polecony a w tym poleconym zaproszonko do wku a tam podpisujesz bilet najlepiej sie poprostu niestawic

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: Czwartek, 10 Lipiec 2008, 21:24 
Mogę się stawić, ale biletu nie podpisze... Tylko przedstawię wniosek o służbę zastępczą. Komisja pewnie wniosek odrzuci wtedy złoże odwołanie a wtedy to już powinien być wrzesień :D

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość